Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


Zkrácený program

Sobota 27. 10.

Meetfactory, Ke Sklárně 15, Praha 5-Smíchov
DĚTSKÝ KOMIKSFEST! S ALBATROSEM
(10.00–13.00, vstup pro děti 30,–)

Vyrobte si jednoduchou optickou hru z papíru (NAPOLI). Pod rukama vám tak ožijí situace s nečekanou pointou. Ponořte se do minulosti v historických dílnách Byl by ze mě husita? (Honza a Klára Smolíkovi) a Obrázky a bubliny z československých dějin (Barbora Šalamounová), projděte se tajemným Lesokrajem (Lou Sanitráková), rozpohybujte vlastní flipbook (Vojtěch Domlátil) či vyzkoušejte digitální skicování (WACOM), jako tradičně si můžete nakreslit komiksovou placku a vyhrát plno knih.
 

Komiksová sobota – hlavní program

(15.00–24.00, VSTUP 50,–)

Velký sál

15.00 Mistrovská díla evropského komiksu – jsou to dva roky a co dál?
O záměrech knižní série mapující zásadní díla evropského komiksu z nakladatelství CREW.

16.00 Boulet a Pénélope Bagieu
Nejsledovanější BD blogeři Francie

17.00 Skandinávský komiks
Panelová diskuse: Knut Larsson (S), Steffen Kverneland a Kristian Hellesund (N), Terhi Ekebom a Ville Häninnen (F)

18.30 Igort
Beseda s italským výtvarníkem a majitelem nakladatelství Coconino Press

19.30 James O´Barr + autogramiáda
Přednáška autora komiksového eposu Vrána + kreslení živého modelu

21.00 Křest Brutto 3 + Fanouš: Továrna zkázy

21.30 Komiksová Chacha
Autoři i projekty usilují o vaši pozornost

22.00 Aukce plátna Jamese O´Barra

22.30 Komiksový battle
Kdo nakreslí za pomoci high tech tabletů lepší komiks? Rozhodnete i Vy!

Divadelní sál

14.30 Tomáš Kopřiva – komiksy, haikustripy, ilustrace

15.00 Mainstreamový komiks v USA a profesionální komiksový kreslíř Marco Turini
Přednáška italského výtvarníka, který kreslil pro Marvel i TopCow/Image.

16.00 Malý Alenáš
interaktivní komiks, prezentace bude doplněna ukázkami z díla

17.00 Ateliér ilustrace VŠUP

17.30 Nový český komiks 2000–2012
prezentace přehledové publikace Ministerstva kultury ČR (Radim Kopáč)

18.00 Komiksový lettering – o gramatice letteringu v komiksu s poodhalením základních pravidel a principů
(Miloš „Mankin“ Mičátek)

19.00 Gekiga
Přednáška o autorské manze pro dospělé od šedesátých let označované termínem gekiga (Antonín Tesař a Karel Veselý)

20.00 Versus
Křest povídkového komiksu, kde si sedm statečných satanistů podává ruku s Immauelle Lubrikantovou. (Antonín a Jiří Tesařovi)

20.30 Mrtvý, ale nepohřbený
promítání celovečerního filmu P. Mulloye

22.00 Vrána
Promítání kultovního filmu na motivy stejnojmenného komiksu

 

Neděle 28. 10.

Takový milý začátek, čili komiks určený dětem
(14.00) vernisáž výstavy
(14–17) výtvarné dílny Viktorka (Honza a Klára Smolíkovi)
a Veverčina dílnička (Jarmila Marešová)
Tvůrčí kavárna Vypálené koťátko, Mařákova 5 (do 18. 11.)

Dan Černý – Fanouš: Továrna zkázy
(18.00) vernisáž výstavy
Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy, Vodičkova 30 (do 10.11.)

 

Pondělí 29. 10.

Igort – Rusko dnes
(18.00) vernisáž výstavy
1. Podzemní antikvariát, Hybernská 22 (do 9.11.)

Univerza
(16.30) komentovaná prohlídka
Klub K4, Celetná 20

 

Úterý 30. 10.

Šepoty a výkřiky
(18.00) vernisáž výstavy skandinávského komiksu
Novoměstská radnice – věž, Karlovo nám. 1 / 23 (do 18. 11.)

Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!
(18.00 a 21.00) divadelní inscenace (Divadlo Vosto5, Jiří Havelka)
MeetFactory, Ke Sklárně 15

 

Středa 31. 10.

Frémok: Match de Catch
Valonský komiks v Praze
(18.00) vernisáž výstavy
České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1 (do 1. 12.)

 

Čtvrtek 1. 11.

Jmenuji se Juanjo Sáez (a povím Vám, čemu se věnuji)
(17.00) beseda se španělským výtvarníkem
Institut Cervantes, Na Rybníčku 536/6

Komiks a architektura
(18.30) vernisáž výstavy Ulli Lust a Tomáše Kučerovského
Goethe Institut, Masarykovo nábřeží 32 (do 21. 12.)

 

Pátek 2. 11.

Match de Catch a Vielsalm
(17.00) beseda se zakladateli Frémoku a atelieru La „S“ Grand
České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1 (do 1. 12.)

Thomas Ott: La grande famiglia
(19.00) vernisáž výstavy + výstava L'affiche Strapazin
Autogramiáda Thomase Otta
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47 (do 2. 12.)

 

Sobota 3. 11.

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ / SOBOTA 3. 11. 2012
Bio Oko, Fr. Křížka 17, Praha 7
(18.00 –24.00, vstup 50,–)

Slavnostní zakončení

18.00    Signály z neznáma – představení výstavy
18.45    Thomas Ott – přednáška švýcarského autora + promítání filmů
20.00    Předávání komiksových cen MURIEL 2012
21.30    Vyhlášení vítěze soutěže ARNAL
22.00    Volemanovy oči – krátký film na motivy komiksových příběhů
PLUS výstava superhrdinské edice Vinyl toys
PLUS WACOM digitální skicování

Nové knihy