Levý seznam nabídek programu

Inzerce

Right menu


ARNAL 2012: Soutěž o nejlepší komiksovou hrdinku

Vymysli a nakresli, jak ty vidíš tu nejlepší komiksovou hrdinku aka krutobabu v soutěži ARNAL 2012.

Je to už skoro čtvrt století, co Kája Saudek spolu s Ondřejem Neffem    vytvořil jednoho z nejúžasnějších komiksových hrdinů. A protože hrdinů    není nikdy dost, je po roce opět na čase vypustit na scénu druhou várku   komiksových kotrmelín, tentokráte čistě v ženské podobě. Každý jak je   mu libo. Uzávěrka soutěže 11. 10.

Jak na to?

Nakresli  na papír nebo tabletem do kompu svůj ŽENSKÝ komiksový charakter, tu  úplně nejvíc největší brusičku drápů a majitelku nejlatexovějšího pozadí  nebo temnou ženu vamp, co kosí hrdiny svým nalakovaným nehtíčkem. Pošli  nám kresbu, spolu s krátkým popisem, co postava umí na  arnal(at)superhrdina.com a uvidíš, co bude dál.

Co za to?

Nejzajímavější   a nejlepší komiksová hrdinka alias vyžvejkaná Štěpánka vyhrává pro  svého stvořitele zájezd na komiksový festival v Angouleme 2013 pro dvě   osoby. KomiksFEST! ve spolupráci s Erou zařídí dopravu z Prahy do  Angouleme, ubytování a vstupné na celý festival. K tomu ještě epesní   sošku Arnala na poličku. Ta bude autorovi slavnostně vnucena v rámci   zakončovacího večírku KomiksFEST!u, 3. listopadu v Bio Oko.
Plejáda  nejpovedenějších charakterů komiksových hrdinek bude k vidění online na  webu www.superhrdina.com a také v rámci samostatné výstavy v rámci  KomiksFEST!u. S trochou štěstí do vašich knihovniček přibude také  katalog plný jejich návrhů. Finalisté mohou předvést své umění naživo 4.  11. na vernisáži výstavy v Era světě na Jungmannově náměstí. Zájemci se  mohou přihlásit na adrese: arnal(at)superhrdina.com.

A kdo to?

Kdo letos vybere nejlepší ženský charakter?... a bude to hrdinská porota v tomto složení:

Karel Jerie – houbový virtuos, malíř a slovní poeta v jednom guláši. Autor mnoha komiksů a reprezentant české komiksové scény.

Vladimír Strejček – komiksový fanda a kreslíř. Náčelník ilustrátorského studia DRAWetc.

Petr  Krejzek – autor scénáře výtečného space thrilleru Mars44. Spoluautor  scénáře  Péráka. Spolutvůrce časopisu Živel. Člen skupiny Bratrstvo.

Janka Fantová – hybná síla Komiksfestu, obdivovatelka a labužnice komiksu. Pionýrka nakladatelství LABYRINT.

Berenika Saudková – malířka a neúnavná bojovnice ve jménu svatého odkazu Káji Saudka.

Nové knihy