— středa 29. 10. —

Rufina Bazlova – Ženokol (vernisáž výstavy)
17.00 — Knihkupectví Kavka, Krocínova 5 (do 2. 11.)

Dominique Goblet & Johanna Schaible (vernisáž výstavy)
18.00 — Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23 (do 11. 11.)

Tantehorse: (S)He Is Nancy Joe (divadelní inscenace)
20.00 — La Fabrika, Komunardů 30 (vstupné 100,–)

 


 

— čtvrtek 30. 10. —

Dominique Goblet v ateliéru ilustrace a grafiky (workshop s belgickou výtvarnicí)
10.00 — VŠUP, Ateliér ilustrace a grafiky, Náměstí Jana Palacha 80

City Stories: Česko-polské příběhy města komiksu (vernisáž výstavy)
17.00 — Polský institut v Praze, Malé náměstí 1 (do 15. 1. 2015)

Branko Jelinek – Svět Oskara Eda (vernisáž výstavy)
18.00 — 1. Podzemní antikvariát, Hybernská 22 (do 14. 11.)

Vladimír „Zarkoff“ Zavadil: Sergio Toppi pod drobnohledem
Největší český znalec italského komiksu pohovoří o ikoně jménem Sergio Toppi. Spojeno s výstavou, která potrvá do 7. 11.
19.00 — Café Jericho, Opatovická 26

 


 

— pátek 31. 10. —

Kutikuti – Proti systému (vernisáž výstavy)
17.00 — Kavárna Mlýnská, Všehrdova 449/14 (do 15. 11.)

Eva Maceková: Dr. Lutro–Futro a Štěpán Lenk: Tyler Grimm (vernisáž výstavy)
Představení dvou nových, ještě nevydaných komiksů
19.00 — Page Five, Veverkova 5 (do 2. 11.)


 

— sobota 1. 11. —

Komiksová sobota v MeetFactory, Ke Sklárně 15
Dětský KomiksFEST! (10.00–13.00, vstup 40,–)

Legendární Trpasličí dílna je zpět! Tentokrát rozšířena o skřetí souboje a elfí kouzla. Přijďte si vytvořit drsného skřeta, trpaslíka a tajemnou elfí kouzelnici (Karel Jerie). Víš, co je schováno pod kapotou automobilu? Že ne? Přijď si vybarvit své auto a zjistit jak funguje motor, spojka a brzda (Martin Sodomka). V dílničce Jakub a hvězdy si zkusíš namalovat na nekonečné hvězdné mapě své vlastní souhvězdí (Renáta Fučíková). Postav si svůj kajak a vyhraj s ním nejlepší závod sezóny na KomiksFEST!u (Lukáš Urbánek). Za pomoci komiksových bublin a jednoduchých rekvizit si vyrobte vlastní komiks a putujte komiksovým vesmírem v kosmické lodi Lítavice spolu s pilotem Žabžou a navigátorem Flájem (Klára Smolíková, Honza Smolík), nebo vyzkoušejte digitální skicování (WACOM). A jako tradičně si můžete nakreslit komiksovou placku a vyhrát spousty zajímavých knih.

Komiksová sobota – hlavní program
(15.00–24.00, vstup 50,–)

VELKÝ SÁL

15.00 — Out of Somalia: Lékaři bez hranic prezentují novou komiksovou aplikaci

15.30 — Křest komiksu Jelita Dana Černého s kytarovým sólem

16.00 — Pocket Comic Books
Edition Lidu prezentuje autorský koncept černobílých komiksů Pocket Comic Book.
Hosté panelové diskuze Františka Lachmanová a Tereza Vostradovská.

17.00 — Igor Hofbauer a Stripburger
Beseda o výstavě Attention, work!: Práce a komiks!

18.00 — Anton Staykov
Beseda s bulharským historikem

19.00 — Alex Maleev, Beseda s výtvarníkem

20.00 — Předávání komiksových cen MURIEL 2014

21.30 — Vyhlášení vítěze soutěže ARNAL

22.00 —   R. A.W. Art Wrestling
Analogovo-digitální exhibiční kolo výtvarného souboje, DJ Jana Kománková

 

DIVADELNÍ SÁL

16.00 — Bohouš a Dáša mění svět
Workshop a vyhlášení vítězů celorepublikové školní soutěže, pořádá Člověk v tísni

17.00 — Yoyeur
FunkFu uvede novou knihu a krátký animovaný videoklip, jako bonus yoyo performance

17.30 — Komiksovým autorem snadno a rychle
Zkušený komiksový kreslíř Dan Černý vám ukáže jak na to

18.30 — Kdyby Kiwi mělo křídla
Jonáš Ledecký představuje svůj nový komiks a vysvětluje, jakým způsobem komiksy tvoří

19.00 — Nejdůležitější věc na světě
Vhrsti představí a pokřtí stejnojmennou autobiografickou poetickou knihu

19.30 — Od ornamentu ke komiksu
Historický exkurz Rufiny Bazlové

20.00 — Graphic Medicine: komiks jako lék
Přednáška Kláry Sládkové na téma sdílení traumatické zkušenosti prostřednictvím autobiografického komiksu

20.30 — Promítání komiksových trailerů vzniklých spoluprací studentů animace a ilustrace VŠUP (Page Five)

21.00 — Film Crulic
Promítání rumunského animovaného filmu

 

HERNÍ SEKCE

(10.00–13.00 v divadelním sále, vstup 40,—)

10.00 — O vývoji interaktivního komiksu Murat
Ondřej Novák, Vojta Šeda – Motiv

10.45 — Motivace hráče
Michal Roch – gamedesign.cz

11.30 — Vizuálně zajímavé indie hry – projekce vybraných herních trailerů

12.15 — Diskuze o herní platformě Unity
Michal Červenka – Dreadlocks

13.00 — Storytelling
Michal Rybka – LEVEL

13.45 Indie Game: The Movie – promítání filmu

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+ výstava Igor Hofbauer a Attention, work!: Práce a komiks!
+ výstava Pocket Comic Books (Edition Lidu)
+ výstava ARNAL 2014
+ workshop Nejdelší naživo tištěný komiks! (Edition Lidu)
+ prezentace tabletů a dalších vychytávek pro výtvarníky – Wacom
+ stánky nakladatelů, prezentace nových knih, trička, placky, tisky, tašky

 


 

— neděle 2. 11. —

Out of Somalia
Vernisáž výstavy organizovaná Lékaři bez hranic
15.00 — Café Jedna, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47

Alex Maleev v Comics Pointu
Autogramiáda a debata s komiksovým kreslířem
17.00 — Comics Point, Anglická 14

 


 

— úterý 4. 11. (epilog) —

Jaromír 99 / (PRÚ/ŘEZ)
Vernisáž výstavy + koncert (Švejdík, Almela). Výstava potrvá do 15. 11.
19.00 — Galerie MŮSTEK, Na Můstku 3 (vstup na koncert 99,–)